Технологія очищення дощових стічних вод:

 

Інженерами ТОВ «Аквантіс» розроблено сучасну запатентовану технологію очищення дощових стічних вод.

Спочатку стічна вода через вхідний трубопровід надходить до відсіку піскоуловлювача (1) , де ґравітаційно відділяються пісок та тверді включення.

Далі висхідним потоком вода проходить через полімерний коалісцентний фільтр 2Н-Plast (2), в якому краплини нафтопродуктів затримуються, з’єднуються одна з одною та спливають вгору. Рівень нафтопродуктів контролюється механічним поплавком (3). Потім низхідним потоком стічна вода надходить на поліпропіленовий коалісцентний сітчастий фільтр 2-го ступеню U-фільтр (4), що розроблений та виготовляється ТОВ «Аквантіс». На ньому остаточно затримуються нафтопродукти та завислі речовини.

І далі очищена стічна вода надходить на вихід.

 

U-фільтр оснащений механічним поплавковим рівнеміром для візуального контролю рівня плаваючих нафтопродуктів та патрубком для відбору проб і аварійного переливу.

Експлуатація сепаратора (залежно від складу вхідної дощової води):

1) Відбір піску з пісковловлювача за допомогою піскового насосу – 1 раз на півроку.
2) Відбір нафтопродуктів за допомогою спеціального насосу, електричного скімера або сорбуючих матів – 1 раз на квартал.
3) Промивання коалісцентного фільтру напором чистої води – 1 раз на 2 роки.
4) Промивання сітчастого коалісцентного фільтру напором чистої води – 1 раз на рік.

У разі вірного обслуговування досягаються наступні показники очищення:

Без сорбційного фільтру доочищення – до 0,5 мг/літр.

Додаткова комплектація:

Байпас вбудований, блок відбору проб, електричний блок контролю рівнів піску і нафтопродуктів, електричний скімер відкачування нафтопродуктів, сорбуючі мати для збору нафтопродуктів.

 

Варіанти використання:

1) При скиді очищеної стічної води у загальну зливову мережу каналізації (норматив очищення нафтопродуктів до 0,3 мг/л) використовується тільки сепаратор нафтопродуктів Biobox-N. Крім того таку воду можна використовувати на полив та в пожежних резервуарах та водоймах (з додатковими погодженнями)
2) При скиді очищеної стічної води у водні об’єкти (норматив очищення нафтопродуктів до 0,05 мг/л) разом з сепаратором нафтопродуктів обов’язково потрібно використовувати додатковий сорбуючий фільтр Biobox-NSorb

 

3) При значному надходженні піску та завислих речовин (вище 200 мг/л) використовується додатковий піскоуловлювач Biobox-Ns

 

4) При використанні очищеної дощової води на оборотне водопостачання (авто мийки, технічна вода ) використовується додатковий блок доочищення Biobox-NA, до складу якого входять напірний флотатор, піщано-ґравійний фільтр, автоматика та блок знезараження.

 

5) Окрім того для зменшення потужності використовується вбудований байпас або зовнішній байпасний колодязь за наступною схемою

Принцип роботи байпасного колодязя

При надходженні дощової води в байпасний колодязь перша забруднена порція дощу надходить через байпасну гілку до сепаратора нафтопродуктів на очищення. При збільшенні кількості дощової води друга порція дощу (умовно чиста) починає переливатись напряму повз сепаратор в мережу каналізації.

Регулювання кількості потоку в сепаратор відбувається з а допомогою затвору.
Колодязь байпасний КІБП використовується для влаштування зовнішніх байпасних гілок для сепараторів нафтопродуктів типу Biobox-NP. Колодязь виконаний з поліетилену або поліпропілену методом екструзійного зварювання.

 

Комплектація (приклад):

Колодязь поліетиленовий ДУ 1300 Н-1000 мм

Вхідний патрубок ДУ 600 (для труб Корсис, Incor, K2-Kan) Вихідний патрубок ДУ 600 (для труб Корсис, Incor, K2-Kan) Байпасний патрубок ДУ 400 (для труб Корсис, Incor, K2-Kan) Затвор регулювальний поліетиленовий ДУ 400

6) Також можливі будь-які нестандартні варіанти виготовлення сепараторів нафтопродуктів (наприклад з вбудованою КНС очищеної води, збільшеним відсіком піскоуловлювача, додатковими надставками та люками, тощо)

 

Таблиця габаритних розмірів: